Kochani..właśnie dziś zdmuchuję pięć świeczek na swoim "fotosikowym torcie":)..z tej okazji prezentuję tradycyjny kolażyk okolicznościowy, który stanowi zestawienie wykonanych przeze mnie prac z ostatniego roku, które uważam za najciekawsze....

 • 3
 • 832

Inne zdjęcia użytkownika

Informacje o zdjęciu

Przesłane 18.06.2014 07:34

Dane EXIF

Komentarze

 • asia1766

  18.06.2014 11:07

  Pięć lat na Fotosiku - piękny jubileusz....a z drugiej strony ciągle krótko :)) Ja jestem tu jeszcze nowicjuszem, ale mam nadzieję, że i ja się doczekam jakiś rocznic.
  Życzę Ci w związku z tym kolejnych okrągłych rocznic i abyś nadal mógł chwalić rodzinną atmosferę na Fotosiku. Bardzo ciekawy kolaż. Większość z tych prac kojarzę, ale kilku będę musiała poszukać :)
  Trudno mi się ustosunkować do wielu krytycznych uwag, bo nie mam ani wiedzy, ani doświadczenia w tym zakresie i mogłabym najwyżej się głupio powymądrzać.
  Podobnie jest z komentarzami do zdjęć. Konstruktywne uwagi może mieć ktoś, kto zna się na rzeczy. W przeciwnym razie, krytycyzm nie będzie już konstruktywny. Na wielu innych forach faktycznie zdjęcia są oceniane bardzo krytycznie, ale czy faktycznie prawidłowo?

 • asia1766

  18.06.2014 11:08

  Widzisz, jeśli się znasz na fotografii, z całej masy krytycznych uwag wyłowisz te, które są rzeczywiście wartościowe. A jeśli się nie znasz, uznasz jedynie, że praca jest beznadziejna...i albo się zniechęcisz, albo obrazisz się na wszystkich :). Na Fotosiku przeważają rzeczywiście pochwalne komentarze, czy wszystkie są szczere - nie wiem. Przynajmniej ja staram się pisać to, co naprawdę myślę. Gdy mi się coś nie podoba - milczę :) A może mi się nie podobać - bo nie mój styl, bo nie rozumiem, bo się po prostu nie znam...a praca może być doskonała. Podoba mi się wiele zdjęć - może nie są one perfekcyjne (a co jest?), ale mają w sobie coś, co zachwyca, przyciąga uwagę...
  Sama bardzo cenię sobie krytyczne uwagi względem moich zdjęć i bardzo o nie proszę. Ja nie mam żadnej fachowej wiedzy, obserwuję i pstrykam intuicyjnie..i robię to, co lubię.Może czasem z tego coś będzie :) Twoje uwagi są dla mnie zawsze pożądane i czekam na nie :)
  Serdecznie pozdrawiam,
  Asia

 • videll

  18.06.2014 12:42

  Krzysiu, przede wszystkim gratuluję rocznicy i z tej okazji , życzę wielu kolejnych wspaniałych lat w Fotosikowym gronie. A także życzę Ci aby fotograficzna pasja dawała Ci mnóstwo radości, i żeby entuzjazm z jakim do tego podchodzisz Ci zawsze towarzyszył . I żeby fotosikowe niedogodności nie przeszkadzały nam się tu realizować. Mnie się większość zmian podoba, ale niestety jest wiele błędów i braków, o których Fotosikowi pisałam i na poprawę których musimy czekać chyba całą wieczność....

 • videll

  18.06.2014 12:42

  Ale to prawda, że atmosfera jest tu wyjątkowa, ja zaglądam często na inne portale, czasem też looknę do Ciebie na floga cz Interię, sama zalogowałam sie na pl. Foto, dałam jedno zdjęcie podobało się, chcę dodać tam więcej, bo tam jest ta krytyka, której tu brakuje, ale jakoś nudno mi tam było i mimo pochwał nijako, nieswojo, i jak tylko cyknę jakąś kaczuszkę, czy cokolwiek , to od razu chcę się dzielić tym z Wami, a nie z innymi portalami. Tu na Fotosiku jest naprawdę wspaniała atmosfera, fajnie się tu bawimy dzieląc się tym co nas interesuje, podoba mi się często kiedy jakieś zdjęcie spowoduje ciekawą dyskusję i odbiegamy od fotograficznych tematów w czasem bardziej osobiste, bądź zupełnie inaczej ze świata fantazji ... dzięki temu lepiej się poznajemy i lubimy, tak myślę.

 • videll

  18.06.2014 12:43

  Wszyscy jesteśmy tu amatorami i ja podobnie jak Asia staram się pisać jak czuję, trudno tutaj jest z tą krytyką, to fakt, brakuje, jej. Ale też nie każdy jej oczekuje, dlatego często ograniczam się tylko do opisywania moich skojarzeń i pisania o tym co mnie zachwyca. Szkoda, że nie ma tu ptaszka do zaznaczania, że jak ktoś oczekuje krytyki, to sobie go zaznacza i już. Tak jak chyba jest na flogu. Krzysiu, ja Tobie za wszystkie uwagi bardzo dziękuję i z ogromną przyjemnością przyjmę każdą krytykę, bo również takiej oczekuję. Dziękuję Ci właśnie za to i doceniam, że potrafisz szczerze pisać, nie zawsze się z Tobą zgadzam, lubię czasem być przekorna ,ale chyba o to chodzi, żeby dzielić się swoimi odmiennymi spostrzeżeniami, dzięki temu jest ciekawiej też lepiej lepiej poznajemy siebie. Zawsze z ogromną ciekawością czytam, co piszesz, dziękuję Ci też za wszystkie odwiedziny, komentarze i za to, że też jesteś częścią Fotosikowej rodzinki i wnosisz tu wiele ciekawego :))

 • 18.06.2014 13:44

  Krzysztofie.... Gratuluję tak wspaniałego jubileuszu :-) Cieszę się że jesteś tutaj mimo różnych problemów i niedogodności. Najważniejsze żebyśmy jako użytkownicy tworzyli sobie odpowiednią atmosferę. Życzę Ci nie gasnącego zapału do fotografii i czasu na realizację tej pasji.
  Z tymi krytycznymi uwagami to już złożona historia.
  Odeszło kilka osób które otrzymywały bluzgi za ocenianie zdjęć w innym stopniu niż szóstki.
  Sam też od kilku osób otrzymałem burę za swoje opinie w Pojedynkach. Osoby które często domagają się krytyki, wytykają kadzenie, same duszą próby oceny w ramach posiadanej przez innych wiedzy. Stąd też poza konkursami dla mnie wszystkie prace są super ładne ;-)
  Jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam

 • wojciechslupsk

  18.06.2014 17:30

  Wszystkiego Naj
  następnych jubileuszy w tym samym gronie znajomych
  powiększonego o nowych
  a Tobie przybywać będzie ich sporo
  dużo nowych napewno lepszych i ciekawszych zdjęć
  i zachowanie tych wspaniałych i nie zawsze zdjęć
  dużo radości z bycia wśród nas a nam bycia z Tobą
  pozdrawiam serdecznie

 • kriskoz

  19.06.2014 08:07

  Dziękuję Wszystkim za Wasze wypowiedzi..życzenia, miłe słowo..Chciałbym tu dodać teraz kilka słów.."puenty"..:)
  Zgadza się wszyscy jesteśmy amatorami mniej lub bardziej zaawansowanymi, fotografowanie to pasja która nas tu łączy..każdy z nas robi zdjęcia czym się da..czy raczej tym czym posiada,wg mnie ocenianie zdjęć tylko i wyłącznie na podstawie nazwy aparatu jakim były wykonane..jest totalny absurdem, bo świetne zdjęcie...można zrobić praktycznie każdym sprzętem..zresztą aparat-to nie wszystko!:),..

 • kriskoz

  19.06.2014 08:07

  Postawa Asi mi się bardzo spodobała..faktycznie,..jak coś się nie podoba..lepiej przemilczeć i widać..że trzeba będzie tak robić:). Słowo "krytyka"..kochani, może brzmi zbyt "złowrogo" hehe..tu nie chodzi o to aby komuś niegrzecznie wytykać błędy, dołować czy obrażać..uważam, że w sposób taktowny i kulturalny jednak każdy z nas możę wyrazić swoją opinię..i tyle. Nie uważam się tu za żadnego speca, robie foty aparatem za kilkaset złotych..niedawno pierwszy raz trzymałem w ręku lustrzankę, wykonuję różnorakie te foty jak wiecie..i poprostu chciałbym się dowiedzieć.."czy dobrze to wygląda czy zle"..

 • kriskoz

  19.06.2014 08:08

  Mamy prawo do wyrazenia swojej opinii..tak jak potrafimy..wystarczy trochę odwagi i szczerości, nie trzeba mieć dyplomu z fotografii..pozatym, dzięki takim opinią czy uwagą..uczymy się nawzajem od siebie a przecież o to w tym wszystkim również chodzi..a poprostu rozwijać się w tym naszym hobby:)..Staszku, kogo mam tu ochorzaniać i za co?..:)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się