• 734

Inne zdjęcia użytkownika

Informacje o zdjęciu

Przesłane 10.09.2008 22:27

Dane EXIF

Komentarze

 • pomocna-dlon

  28.09.2009 20:44

  Mateusz Szostak - Mukowiscydoza

  www.mati-szostak.pl
  http://www.dzieciom.pl/5275
  http://allegro.pl/my_page.php?uid=6140004
  http://pomagamy-dzieciom.net/mateusz-szostak
  http://pomagamy-dzieciom.blog.onet.pl/1,CT5999,index.html

  Mateuszek urodził się 22 maja 2006 roku, jako zdrowe piękne dzieciątko. Od samego początku, bardzo często chorował, na przewlekłe zapalenia dróg oddechowych i inne ciężkie do zdiagnozowania choroby. Przebywając z nim niejednokrotnie całe dnie i noce w szpitalach, zauważyliśmy, ukrywaną bezradność lekarzy, która jak się później okazało, opóźniła zdiagnozowanie tej strasznej choroby. Podczas jednego z kolejnych pobytów, pierwszy raz padło z ust jednego z lekarzy, słowo "mukowiscydoza" i podejrzenie tej choroby u Mateuszka.

  W dniu kiedy mieliśmy przetransportować Mateuszka do gdańskiego szpitala, odległego o 45 km od miejsca zamieszkania. Około1 km przed szpitalem, Mateuszek zaczął siniec, tracić oddech.... po prostu umierał, na rękach matki. Na całe szczęście zdążyliśmy dojechać przed szpital, gdzie w sposób błyskawiczny umieszczony został na Oddziale Intensywnej Terapii, gdzie przez cztery dni ratowano mu życie. Na szczęście udało się i po czterech dniach trafił na oddział szpitalny. Po wykonaniu specjalistycznych badań, pobraniu krwi do badań genetycznych, zabrzmiał wyrok: Mateuszek jest chory na genetyczną, jak do tej pory nieuleczalną, śmiertelną chorobę, mukowiscydozę. Po dwóch miesiącach pobytu w szpitalu, Mateuszek wrócił z mamusią do domku i od tej pory, z pomocą ludzi o wielkich sercach, walczymy o przedłużenie mu życia, polegające na codziennych, wielokrotnych inhalacjach, rehabilitacji, odpowiednim odżywianiu i ciągłym podawaniu odpowiednich, często bardzo drogich leków, witamin itd.

  Nasze Państwo, jak już pewnie wiecie i w tym przypadku refunduje niewielką cześć leków, które w najmniejszym nawet stopniu, nie pozwoliłyby na uratowanie Mateuszka. Leczenie i rehabilitacja wymaga bardzo drogiego sprzętu na który stać bardzo niewielką liczbę rodzin, borykających się, z takimi samymi problemami. Często w tego typu przypadkach podaje się różne kwoty miesięczne, potrzebne do odpowiedniego leczenia, czy raczej utrzymywania dziecka w jak najlepszej kondycji. Po naszym ponad dwuletnim doświadczeniu, wiemy, że te kwoty kształtują się w zależności od stanu i zaawansowania choroby w od 1000 - 4000 tyś złotych.

  Mateusza mama, jest matką samotnie wychowująca dziecko, bez możliwości podjęcia jak na razie jakiejkolwiek pracy, ze względu na konieczność całodobowej opieki nad chorym dzieckiem. Sytuacja finansowa jest bardzo trudna, by nie powiedzieć fatalna.
  Także moi kochani, gdyby nie pomoc Ludzi o wielkiej wrażliwości i sercu anioła, leczenia i rehabilitacja Mateuszka, była by wręcz niemożliwa.

  Tylko dzięki Wam mamy szansę i nadzieje na odpowiednie leczenie Mateuszka, aż do upragnionego momentu, w co musimy wierzyć.... wynalezienia leku przeciwko tej potwornej chorobie.

  Bardzo, bardzo prosimy o pomoc i udział w Aukcjach i licytowaniu wystawianych przedmiotów, często pochodzących od wspaniałych osób. Wierzących tak jak my w końcowy sukces i pragnących za wszelką cenę pomóc.

  Oto konto bankowe, na które można wpłacać pieniążki:
  Fundacja " MATIO "
  BPH PBK S.A I/O Kraków
  nr: 36 1060 0076 0000 3200 0132 9248
  Koniecznie z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitację Szostak Mateusz

  lub

  Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
  Ul. Łomiańska 5
  01-685 Warszawa
  KRS: 000037904
  PEKAO S.A. I O/Warszawa
  41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
  tytułem: darowizna na leczenie i rehabilitację Szostak Mateusz

  Darowizny jak i aukcje charytatywne, dochód z których zostanie przeznaczony, tylko i wyłącznie na leczenie i rehabilitację, najdroższego Mateusza.

Nie można komentować tego zdjęcia