Pasja, twórczość i kreatywność - 3 powody, dla których powinieneś zostać mistrzem fotografii artystycznej

Robienie zdjęć to dla Ciebie coś więcej, niż tylko uwiecznianie momentów? Zastanawiasz się nad rozwijaniem swoich umiejętności? Sprawdź, dlaczego warto się kształcić w kierunku fotografii artystycznej.

Grupa osób w trakcie kursu fotografii artystycznej Materiał partnera

Artystyczna strona fotografii w dzisiejszych czasach

Kiedyś robienie zdjęć wymagało posiadania trudno dostępnego, drogiego sprzętu i umiejętności obsługiwania go. Dziś fotografuje każdy. Aparaty nosimy w torebkach, kieszeniach, zawsze są pod ręką. Większość osób robi zdjęcia, by komuś je przesłać, umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub po prostu uchwycić moment wart zapamiętania. Dla wielu jednak fotografia wciąż jest czymś jeszcze, sposobem na spędzanie wolnego czasu, pasją, możliwością wyrażenia siebie, swoich emocji i dzielenia się nimi. Fakt, że artystyczna strona fotografii wciąż ma się dobrze, potwierdzają otwierane coraz to nowe galerie i wystawy zdjęć, konkursy fotograficzne, w których udział biorą osoby w każdym wieku, a także liczba chętnych do klasy o profilu fotografii artystycznej w liceum sztuk plastycznych CosinusYoung.

Fotograf widziany za leżącego na biurku obiektywy aparatu fotograficznego Materiał partnera

Dlaczego młodzież chce się uczyć fotografii artystycznej?

Do liceum sztuk plastycznych CosinusYoung w Bytomiu przychodzą głównie pasjonaci. To młodzi ludzie, którzy odnaleźli w sobie potencjał, ale przede wszystkim chętnie go wykorzystują. W klasie o profilu fotograficznym nie brak osób, wiążących swoją przyszłość z obrazem: zdjęciami, filmem, grafiką komputerową. Często są to jednak ludzie, którzy pragną po prostu robić to, co im sprawia przyjemność.

Rozwijając się i ucząc nie tylko przedmiotów z zakresu ogólnokształcącego tj.: j. polskiego, matematyki, fizyki, chemii, geografii, historii, biologii itp. ale również tego, jak posługiwać się narzędziami fotograficznymi, jak obserwować świat, jak go ujmować, bawić się kolorem, światłem, obsługiwać programy graficzne, gdzie szukać inspiracji, stają się coraz lepsi w tym, co pozwala im być sobą.

Fotografia artystyczna to pasja, twórczość i kreatywność. To kierunek dla młodych osób, które nie boją się wychodzić poza schematy, chętnie poświęcają czas na tworzenie czegoś nowego i czerpią z tego ogromną satysfakcję. Odkrywanie nowych metod, wykonywanie zdjęć w nieszablonowy sposób sprawia, że czują się spełnieni.

Fotograf widziany za obiektywu aparatu fotograficznego Materiał partnera

Gdzie uczyć się fotografii artystycznej?

Szkoły średnie coraz częściej decydują się na tworzenie klas o profilu, który dotychczas należał do mało typowych. Godną polecenia placówką, która nie boi się wyzwań i jest doskonale przygotowana do tego, by sprostać potrzebom młodych artystów, jest szkoła CosinusYoung.

Fotografia artystyczna w liceum sztuk plastycznych CosinusYoung pozwala młodzieży na dużą swobodę w wyrażaniu swojej artystycznej duszy, opowiadaniu swojej historie za pomocą zdjęć, używaniu ich jako narzędzia do komunikacji z otaczającym ich światem. Fotografia artystyczna pobudza do tego, by patrzeć na jedną  rzecz, zjawisko, z różnych perspektyw i uświadamiać innym, że wszystko jest względne. Uczniowie rozwijają swoją wrażliwość estetyczną, umiejętność doceniania sztuki oraz czerpania z niej korzyści przydatnych w codziennym życiu.

Sam proces tworzenia zdjęć, zabawy kształtem, światłem, barwą, wydobywanie z codzienności tego, co w niej niezwykłe, daje mnóstwo frajdy, ale może się również stać sposobem na życie i źródłem utrzymania.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się