Dług a pożyczka. Kiedy można się starać o wsparcie finansowanie?

Zadłużenie wpływa bezpośrednio na obniżenie zdolności kredytowej. To z kolei uniemożliwia otrzymanie kredytu czy pożyczki od banku. Jednak istnieje szansa na uzyskanie pomocy finansowej w inny sposób. Na co można liczyć? A czego warto się wystrzegać?

Banknoty przekazywane z ręki do ręki w ramach wsparcia finansowego Materiał partnera

Pożyczki dla zadłużonych

Osoby borykające się z zadłużeniem mają ograniczone możliwości, jeśli chodzi o otrzymanie wsparcia finansowego ze strony banku. Negatywna historia w Biurze Informacji Kredytowej lub wpisanie do Krajowego Rejestru Długów nie przekreśla szansy na pozytywne rozpatrzenie wniosku o pożyczkę z instytucji pozabankowej. Wymogi względem potencjalnych klientów są mniej rygorystyczne, dlatego nawet osoby z niską zdolnością kredytową mogą liczyć na uzyskanie pomocy.

Z myślą o osobach z zaciągniętymi zobowiązaniami i nie najlepszą sytuacją finansową powstał specjalny produkt, czyli pożyczki dla zadłużonych. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie Pozyczka4you.pl. Mimo że środki z takiej pożyczki mogą zostać przeznaczone na dowolny cel, to warto rozporządzać nimi z rozsądkiem.

Co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji?

Choć pożyczki dla zadłużonych potrafią być pomocne w sytuacjach awaryjnych, to nie powinny stanowić stałego wsparcia w budżecie domowym. Wystarczy zapomnieć o spłacie jednej raty, aby zobowiązania się na siebie nałożyły i spowodowały więcej szkód finansowych.

Co więcej, pożyczkodawcy starają się zminimalizować ryzyko, dlatego nie zawsze oferują wysokie kwoty. Z tego również powodu stosują inne typy zabezpieczeń, np. rygorystyczne postanowienia dotyczące spłaty zobowiązania.

Warto wiedzieć, że otrzymanie pożyczki dla zadłużonych nie jest zapewnione. Zdarzają się sytuacje, w których wnioski zostają odrzucane. Nawet w przypadku tego rodzaju pożyczek może dojść do weryfikacji zdolności kredytowej potencjalnego klienta. Choć kryteria są zazwyczaj łagodniejsze niż w przypadku banków, to i tak są one brane pod uwagę.

Co ważne, aby uzyskać pozytywne rozpatrzenie wniosku, potrzebny jest stały dochód. Natomiast źródła mogą przybrać różny kształt, np. renta, stypendium czy świadczenie alimentacyjne.

Czy pożyczka na spłatę długu to dobry pomysł?

Gdy masz już dług, zaciąganie nowych zobowiązań finansowych wiąże się z pewnym ryzykiem i wymaga większej ostrożności. W końcu łatwo wpaść w pętle obligacji i pogubić się w kolejnych ratach do spłacenia. Z tego powodu należy podejść do tego z rozsądkiem. Jeśli nie jesteś w stanie spłacić nowej pożyczki, Twoja sytuacja finansowa może się pogorszyć.

Pożyczka na spłatę długu nie jest rozwiązaniem długoterminowym. Aby polepszyć swoją sytuację finansową, należy zmienić nawyki, które poprowadziły Cię w stronę zadłużenia. Co jeszcze można zrobić? Najpierw warto spróbować wynegocjować inne warunki spłaty z wierzycielami. Alternatywę dla niektórych osób stanowi też kredyt konsolidacyjny, który łączy wiele zobowiązań w jedną, (często) niższą ratę.

O wsparcie finansowe można starać się nawet w przypadku zadłużenia. Natomiast należy liczyć się z pewnym ryzykiem, ponieważ raty wynikające z kolejnej pożyczki mogą wprowadzić więcej zamieszania przy zarządzaniu finansami. Z tego powodu warto szukać innych rozwiązań, a pożyczkę dla zadłużonych traktować jako ostateczność.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się