Praca dla opiekunek w Niemczech

Ponieważ praca dla opiekunek w Niemczech jest niezwykle popularna wśród Polek, wiele z nich decyduje się na wyjazd za granicę. Niezależnie od tego, czy chcą dorobić sobie do emerytury czy zbierają pieniądze na konkretny cel, jak np. remont mieszkania, jest to jedna z najlepszych możliwości zatrudnienia „od zaraz”. Osoby zainteresowane podjęciem pracy w opiece w Niemczech, a nie mające żadnego doświadczenia w branży, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu. Wyjaśnimy w skrócie, jakie kroki należy podjąć, by wykonywać pracę opiekunki i co należy do jej obowiązków.

Szczęśliwa opiekunka osoby starszej w Niemczech siedzi na kanapie trzymając w ręku kieliszek oraz kciuk w górę Materiał partnera

Zadania w pracy dla opiekunek w Niemczech

Dokładny zakres obowiązków zależy od wielu czynników, przede wszystkim od stanu zdrowia seniora oraz warunków mieszkalnych na zleceniu. Na ogół od opiekunki oczekuje się pomocy w prowadzeniu gospodarstwa domowego, czyli dbania o porządek, gotowania, czy robienia zakupów. Większość podopiecznych ma problemy z poruszaniem się, więc trzeba im pomóc przy siadaniu i wstawaniu oraz w utrzymywaniu higieny osobistej.

Należy pamiętać, że w pracy dla opiekunek w Niemczech nigdy nie jest i nie powinno być od rodziny seniora wymagane wykonywanie czynności medycznych. Zmienianie bandaży, wydzielanie leków, robienie zastrzyków czy wymiana cewnika zdecydowanie nie należą do obowiązków opiekunki. Aby wykonać te czynności, trzeba mieć odpowiednie uprawnienia. Jeśli ze względu na zdrowie seniora muszą być one przeprowadzone, rodzina jest w obowiązku zatrudnić Pflegedienst, czyli swoistą pielęgniarkę.

Praca w opiece w Niemczech to przede wszystkim czuwanie nad dobrem seniora. Dlatego warto przyswoić przynajmniej podstawy języka niemieckiego, by w razie pogorszenia się samopoczucia seniora, móc wezwać niezbędną pomoc i powiadomić jego najbliższych.

Pierwsze kroki w pracy w opiece w Niemczech

Zdecydowałaś – chcesz podjąć pracę dla opiekunek w Niemczech. Opieka nad członkami rodziny zawsze wychodziła Ci naturalnie i czerpiesz z niej satysfakcję. Chcesz wyjechać, tylko jak zacząć?

Ofert pracy w opiece w Niemczech jest w internecie mnóstwo, dlatego, aby ułatwić sobie wybór, należy go zawęzić. Najlepiej jest się skupić na jednej agencji, najlepiej takiej, która ma wieloletnie doświadczenie na rynku i stawia komfort pracy opiekunek na pierwszym miejscu. Jedną z takich agencji jest Veritas. Nasze oferty pracy w opiece w Niemczech pozwalają zarobić na miesiąc nawet do 10 tysięcy złotych netto. Wszystkie są sprawdzone i zawierają najistotniejsze dla opiekunek informacje: czy oferta jest dla palących, czy trzeba wstawać w nocy, jaki jest stan zdrowia podopiecznego i jakich warunków można spodziewać się na miejscu.

Możesz sama wybrać oferty, które najbardziej Cię interesują, ale możesz też zdać się na pomoc rekrutera. Gdy już zgłosisz się do nas, zaprosimy Cię na rozmowę rekrutacyjną, dzięki której możemy się wzajemnie poznać. Dzięki niej rekruter określi Twoje kwalifikacje i dopasuje do nich takie zlecenie, na którym będziesz się czuła najpewniej. Gdy rozmowa przebiegnie pozytywnie, dostaniesz do podpisania umowę. Na zapoznanie się z nią przeznaczasz tyle czasu, ile uważasz za niezbędne.

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie lub przez formularz na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!