Jak działa karta eSIM i komu może się przydać?

Chcesz skorzystać z wirtualnej karty eSIM? W Orange Flex zainstalujesz ją dosłownie w kilka chwil – bez konieczności odwiedzania salonów obsługi czy długich rozmów z konsultantami. Sprawdź, jak działa eSIM i postaw na swobodę, jaką daje elastyczna sieć w aplikacji.

Męskie dłonie trzymające smartfona z kartą eSIM Materiał partnera

eSIM – co to jest i jak działa?

Rok 2016 przyniósł wiele niespodzianek w świecie technologii, a jedną z nich był eSIM (ang. Embedded SIM). To prawdziwa rewolucja w świecie cyfrowym! Podstawą do jego stworzenia była karta SIM, czyli niewielki kawałek plastiku identyfikujący użytkownika oferty komórkowej.

W przeciwieństwie do klasycznego modułu, eSIM nie wymaga fizycznego nośnika – dane o abonamencie zapisywane są na wbudowanym w smartfonie lub innym urządzeniu mobilnym chipie (o wymiarach 2,5 mm x 2,3 mm). Element ten stanowi integralną część płyty głównej każdego nowoczesnego telefonu.

Jak działa eSIM? Dokładnie tak samo, jak jego tradycyjny odpowiednik. Wystarczy, że będziesz mieć do dyspozycji sprzęt, który obsługuje tego typu technologię (np. smartwatch) i skontaktujesz się z jednym z polskich operatorów sieci komórkowej. Przykładowo, w Orange Flex instalację eSIM załatwisz w kilka chwil – pobierając ją podczas rejestracji lub odwiedzając w apce zakładkę „Karty SIM”.

Dołącz do Orange Flex i skorzystaj z wirtualnej karty eSIM na swoich warunkach. Sprawdź szczegóły: https://flex.orange.pl/esim

Dlaczego warto skorzystać z eSIM w Orange Flex?

Zastanawiasz się nad instalacją eSIM, ale nie wiesz, jakie daje możliwości? Za używaniem wirtualnej karty SIM przemawia kilka argumentów!

  1. Kartę eSIM zainstalujesz na kilku urządzeniach jednocześnie

  2. Biegasz i chcesz być ciągle online? A może nie chcesz nosić ze sobą ciężkiego smartfona na zakupy? Kartę eSIM z głównym numerem telefonu zainstalujesz na kilku urządzeniach jednocześnie. To przydatne rozwiązanie dla posiadaczy smartwatchy, ale także użytkowników tabletów. Dzięki temu odczytasz wiadomość SMS czy wykonasz połączenie niezależnie od tego, czy masz pod ręką swój telefon!

  3. Kilka numerów Flex z eSIM

  4. Twój telefon obsługuje technologię eSIM? W takim razie możesz na nim zainstalować kilka wirtualnych kart jednocześnie! Dzięki temu zyskasz możliwość dzwonienia i SMS-owania z drugiego (lub kolejnego) numeru telefonu i nie będziesz musiał nosić kilku urządzeń naraz. Opcja ta jest dostępna zarówno dla osób, które całkowicie przeniosły się na eSIM, jak i użytkowników tradycyjnego modułu SIM.

  5. eSIM Orange Flex daje poczucie bezpieczeństwa

  6. Zdarzyło Ci się zgubić telefon? A może obawiasz się kradzieży urządzenia mobilnego? Dzięki karcie eSIM odnalezienie smartfonu lub smartwatcha będzie o wiele prostsze. Wirtualny eSIM jest trudny do usunięcia – aby go odinstalować niezbędna jest znajomość kodu PIN. Dzięki użytym zabezpieczeniom szybciej zlokalizujesz utracony sprzęt.

Chcesz zacząć korzystać z eSIM? Zarejestruj się w Orange Flex i postaw na możliwości, jakie daje wirtualna karta SIM. Sprawdź ofertę i stań się częścią #generacjiflex już dziś!

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się