Co fotografować zimą – 8 inspiracji i pomysłów

Zima zbliża się szybkimi krokami, temperatury spadają i zmienia się przyroda wokół nas. Dzień staje się krótszy, nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. Jak kreatywnie wykorzystać ten czas do fotografii? Poniżej przedstawiamy 8 propozycji.

Widok na Szymoszkową Zakopane zasypane śniegiem w czasie pięknej zimy z Tatrami w tle Materiał partnera

1. Wschody i zachody słońca

Niewątpliwą zaletą okresu zimowego jest fakt, że nie musimy już wstawać absurdalnie wcześnie, aby uchwycić wschód słońca. Światło słoneczne jest bardziej subtelne niż latem ze względu na niższą pozycję słońca nad horyzontem i o wiele łatwiej jest nam uchwycić te wyjątkowe kolory podczas wschodu i zachodu.

2. Zdjęcia makro

Płatek śniegu, sopel lodu, zaszroniona gałąź czy źdźbło trawy – zima jest doskonałą porą do fotografii makro. Nie zapomnijcie tylko o ciepłym ubraniu zanim wybierzecie się w plener!

3. Widok przez okno

W dłoniach ciepła herbata lub kawa, a za oknem wyjątkowy zimowy krajobraz – takie zdjęcia nie dość, że mają wyjątkową atmosferę, to nie wymagają też opuszczania ciepłego pomieszczenia, co jest dodatkową zaletą :).

4. Zorza polarna i zimowe krainy

W okresie od października do marca mamy wyjątkową możliwość podziwiania i sfotografowania zorzy polarnej. Możemy na przykład polecieć z Gdańska do Tromso w Norwegii i tam fotografować zorzę.. Ceny biletów lotniczych zaczynają się od 235 zł, można je znaleźć i zarezerwować np. w serwisie Tanie Loty.
Wyjątkowa atmosfera panuje też w wielkich europejskich stolicach oraz w Nowym Jorku. Boże Narodzenie to jeden z ciekawszych okresów na odwiedzenie i fotografowanie tego miasta.

ZImowa droga przez las z perspektywy lotu ptaka Materiał partnera

5. Zimowe drogi

Ośnieżone drzewa i droga wijąca się w zimowym krajobrazie. Zdjęcia tego typu szczególnie efektywnie wyglądają „z lotu ptaka”, a duży asortyment dronów dostępnych na rynku pozwala na stosunkowo łatwy dostęp do tej perspektywy, nawet dla amatorów.

6. Dekoracje i ozdoby świąteczne

Choinka, bombki i dziesiątki różnych dekoracji stwarzają niepowtarzalny świąteczny klimat i inspirują do robienia ciekawych zdjęć.

Gałązka świątecznej choinki z brokatową białą bombką i innymi ozdobami Materiał partnera

7. Oświetlone budynki

W okresie świątecznym wiele budynków zyskuje wyjątkową oprawę wizualną, głównie za sprawą oświetlenia. Warto wykorzystać ten okres do uchwycenia wyjątkowych kadrów.

8. Góry

Zimą ośnieżone góry nabierają bardziej dramatycznego wyglądu, a w połączeniu z błękitnym niebem znakomicie się kontrastują. Wygląda to też fantastycznie nocą, gdy jesteśmy jeszcze w stanie uchwycić rozgwieżdżone niebo i Drogę Mleczną.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się