Jak oświetlić plakaty i fototapety na ścianie?

Czasami nie potrzeba dużo, aby odmienić zupełnie aranżację wnętrza. Jednym z rodzajów produktów często wykorzystywanych do błyskawicznej metamorfozy wystroju są ozdoby ścienne, a dokładnie plakaty i fototapety. Ogromny wybór tych produktów pozwala dopasować je do każdego stylu. Aby jednak dobrze spełniały swoją dekoracyjną funkcję, warto je oświetlić. Za pomocą czego najlepiej to zrobić?

W jasnym pokoju, na białęj konsoli stoi doniczka z kwiatkiem, różowy wazonik oraz dobrze oświetlony plakat w czarnej minimalistycznej ramie Materiał partnera

Po co oświetlać dekoracje ścienne?

Dekoracje ścienne w postaci plakatów i fototapet są doskonałym sposobem na urozmaicenie i odmienienie wnętrza domu. Nie zajmują miejsca na podłodze, więc sprawdzą się także w pomieszczeniach o małym metrażu. Ich obecność na pustej ścianie pozwoli Ci wprowadzić domową atmosferę i ocieplić aranżację wnętrza.

Warto jednak zapewnić tej ozdobie ściennej osobne oświetlenie. Dzięki temu plakaty będą zdobiły ścianę nie tylko w dzień, ale także wieczorami i w nocy. Jeśli więc zastanawiasz się, gdzie umieścić dodatkowe źródło światła w sypialni czy salonie – koniecznie zrób to w pobliżu dekoracji ściennej.

Czym jednak najlepiej oświetlić dekoracje ścienne? Czy lepsze w tej roli będę lampy stojące, wiszące, a może latarenki?

Sprawdzony sposób na oświetlenie fototapety

Wszelkiego typu dekoracje świetlne najwygodniej oświetlić za pomocą kinkietów ściennych o podłużnych, zintegrowanych źródłach światła. Nie odstają one zanadto od ściany i są w stanie oświetlić cały plakat. Umieszcza się je najczęściej na górze, a światło kieruje się na dół. Podobny efekt zapewnią Ci taśmy LED umieszczone w listwach. Tego rodzaju oświetlenie jest bardzo dyskretne, idealnie sprawdzi się w minimalistycznych i nowoczesnych aranżacjach.

W industrialnym salonie możesz wykorzystać stylizowane kinkiety. Te jednak musisz odpowiednio ukierunkować lub zawiesić po obu stronach plakatów. Kinkiety zawierające jedno wymienne źródło światła, świetnie sprawdzą się do oświetlania grupy mniejszych plakatów lub fotografii.

Ciekawym i niebanalnym sposobem na oświetlenie dekoracji ściennych są latarenki. Choć produkty te najczęściej wykorzystuje się do dekoracji kominków, tarasów czy wejścia do drzwi, to jednak zawieszone na ścianie również mogą wprowadzić przyjemną atmosferę do pomieszczenia. Latarenki możesz wyposażyć w większą świecę lub girlandę lampek ledowych, co zapewni Ci mocniejsze światło. Tego rodzaju oświetlenie pięknie będzie prezentowało się w aranżacjach boho, rustykalnych czy skandynawskich.

Kinkiety, taśmy LED, a nawet latarenki pozwolą Ci skutecznie oświetlić plakaty i fototapety na ścianie. Dzięki oświetleniu dekoracje ścienne będą zdobiły Twoje pomieszczenie także po zmroku, a Ty zyskasz dodatkowe źródło oświetlenia. Koniecznie dopasuj źródło światła do stylu aranżacyjnego wnętrza i efektów, jakie chcesz uzyskać. W minimalistycznym wnętrzu najlepsze będą dyskretne taśmy LED zamknięte w profilach, z kolei do wnętrz cieplejszych takich jak sypialnia w stylu boho czy rustykalnym, znacznie lepiej będą pasowały latarenki. Możesz je postawić na stoliku lub komodzie bądź zawiesić na ścianie.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się