Magia świątecznych wypieków


Święta zbliżają się wielkimi krokami, a zanim się obejrzysz, będziesz już siadać do świątecznego stołu. Przyszedł więc czas na zaplanowanie świątecznych wypieków. Twoja rodzina z pewnością nie może się już doczekać pysznych bożonarodzeniowych ciast!

Tradycje świąteczne

W wielu domach nieodłącznym elementem świąt są polskie tradycje wigilijne. Na stole staje wówczas dwanaście postnych potraw, goście dzielą się opłatkiem, a po kolacji przychodzi czas na rodzinne śpiewanie kolęd. Dla wielu gospodyń tradycją są również domowe świąteczne wypieki, które są stałym elementem na świątecznym stole. Sprawiają one, że Boże Narodzenie jest jeszcze pełniejsze magii!

Wypieki na Boże Narodzenie

W każdym domu na święta przygotowane są inne wypieki. A czy wiesz, które z nich są najpopularniejsze w polskich domach? Jednym z ciast, które najczęściej spotkać można na wigilijnym stole u Polaków, jest piernik. Jego zapach i smak niezwykle bardzo kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia. Kolejnym takim ciastem jest też makowiec. Mak symbolizuje bowiem dobrobyt i urodzaj, a także rodzinne grono. Innymi często wybieranymi na święta wypiekami są serniki, murzynki i orzechowce.

Wypieki na słono

Mówiąc o świątecznych wypiekach, nie można zapomnieć również o tych serwowanych na słono. Na polskich stołach królują przede wszystkim różnego rodzaju bułeczki, paszteciki i rogale z kapustą i grzybami oraz - na pierwszy i drugi dzień świąt - paszteciki z mięsem. Popularne są również serowe muffinki, roladki z łososiem i tarty ze szpinakiem.

Komentarze

  • ccwrc

    02.12.2021 15:34

    Czy ktokolwiek czyta zgłoszenia reklamacyjne? Formularz kontaktowy - milczy od miesięcy. Kontakt via mail - brak odpowiedzi, brak potwierdzenia odbioru, brak czegokolwiek. Saldo uzupełnione z potwierdzeniem a na fotosiku doładowania brak - nie zostało zaksięgowane. Może czas otworzyć skrzynkę kontaktową i zająć się czytaniem maili?

  • pluto

    09.12.2021 19:58

    Uwaga na portal to OSZUŚCI - brak jakichkolwiek odpowiedzi na reklamację konta zasilane wielokrotnie - płatności nie zaksięgowane, zdjęcia zablokowane - brak jakichkolwiek reakcji.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się