Fotel fryzjerski: klasyka kontra nowoczesność

Klienci odwiedzający salony fryzjerskie, oczekują od takich miejsc przede wszystkim dwóch rzeczy. Pierwszą jest oczywiście usługa wykonana na jak najwyższym poziomie. Drugą natomiast możliwość zrelaksowania się, piękne otoczenie i komfort.

Jeśli chcemy aby nasz biznes dobrze prosperował, to powinniśmy umieć łączyć obie te rzeczy. Aby świadczyć komfortowe usługi, warto zaopatrzyć się przede wszystkim w wygodne meble, które będą plusem dla każdego klienta, ale ułatwią również pracę samym fryzjerom. Mowa tutaj zatem przede wszystkim o profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Klasyczny fotel fryzjerski

Jeśli chodzi o dopasowanie do wystroju pomieszczenia, to zazwyczaj najlepiej sprawdzają się fotele klasyczne. Nie posiadają one zbyt wielu dodatkowych funkcji, ale ich wygląd przyciąga wzrok. Najczęściej są one pokrywane sztuczną skórą lub też naturalną, ale wówczas mebel jest już o wiele droższy. Skóra jest łatwa w czyszczeniu, nie przyczepiają się do niej świeżo ścięte włosy i właśnie dzięki temu taki fotel zawsze wygląda nienagannie. Czystość i schludność to coś, na co klienci bardzo zwracają uwagę będąc w salonach fryzjerskich.

Takim bardzo prostym i klasycznym fotelem fryzjerskim, jest między innymi ten model: https://salonova.pl/fotel-fryzjerski-ac-torino.html. A jeżeli świadczymy w swoim salonie także usługi barberskie, to możemy pokusić się o specjalny fotel, stylizowany na dawniejsze czasy: https://salonova.pl/fotel-barberski-ac-master-old-czarny.html. Będzie on stanowił ozdobę salonu sam w sobie, a mężczyźni na pewno będą chętniej odwiedzali zakład.

Nie tylko usługa ma bowiem znaczenie, ale również cała otoczka związana z wizytą u fryzjera. Podobnie jak idąc do restauracji nie płacimy tylko i wyłącznie za posiłek, ale również za możliwość skorzystania z pięknego miejsca, podziwiania widoków i zrelaksowania się.

Nowoczesne udogodnienia w fotelach fryzjerskich

Fotel fryzjerski w klasycznym wydaniu, na pewno sprawdzi się w niejednym salonie fryzjerskim. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę także na modele, które prócz klasycznego wyglądu, są w stanie zaoferować nam także szereg dodatkowych funkcji. Jakich?
Chodzi tutaj między innymi o meble wyposażone w:

  • zagłówki,
  • podnóżki
  • podnośniki hydrauliczne

Im bardziej można fotel dopasowywać do swoich potrzeb, tym lepiej. Takie funkcje są ważne przede wszystkim z punktu widzenia fryzjera. Dlaczego? Ponieważ czasem trudno jest mu obciąć klienta, który jest wysoki, albo z kolei bardzo niski. Wówczas warto mieć możliwość podniesienia siedziska, odgięcia oparcia do tyłu itp.

Niektóre fotele fryzjerskie posiadają również w wyposażeniu zintegrowaną umywalkę. To naprawdę bardzo pomaga w trakcie mycia włosów, nakładania odżywek pielęgnacyjnych i wykonywania innych zabiegów.

Takim nowoczesnym modelem, posiadającym udogodnienia, jest między innymi: https://salonova.pl/fotel-fryzjerski-thomas-czarny-ayala-48h.html

Ten fotel fryzjerski został wyposażony w pompę hydrauliczną. Oczywiście nie tylko dodatkowe funkcje z naszego punktu widzenia powinny być ważne. Istotna jest także cena. Warto jednak mimo wszystko już na samym początku dokonać poważnej inwestycji, aby w późniejszym czasie nie żałować przesadnego oszczędzania na meblach.

Fotele fryzjerskie są meblami najbardziej eksploatowanymi w każdym salonie. Każdego dnia przewija się przez nie co najmniej kilku klientów, dlatego muszą być one wytrzymałe, odporne na ścieranie powierzchni czy też po prostu trwałe. Warto kupować fotele w profesjonalnych hurtowniach i w kompletach. Wówczas często można uzyskać jakiś rabat czy też dodatek.

Nim zdecydujemy jaki fotel fryzjerski będzie najbardziej optymalnym rozwiązaniem dla naszego salonu, powinniśmy zastanowić się również nad resztą jego wyposażenia. Dzięki temu będziemy mieć możliwość ustalenia harmonijnego wyposażenia całego wnętrza. Powinno być ono estetyczne i przemyślane. Najlepiej nie wprowadzać do niego elementów, które są zupełnie niepotrzebne i jedynie zagracają przestrzeń. To mogłoby bowiem sprawić, że wnętrze salonu nie przyciągały klientów.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się