Ruszyła IV edycja międzynarodowego konkursu CEWE Photo Award 2021

Ruszyła IV edycja międzynarodowego konkursu CEWE Photo Award 2021. Jest to wspaniała szansa, aby podzielić się swoją fotograficzną twórczością z całym światem oraz by wesprzeć działania Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Ponadto na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Zdjęcia towarzyszą nam w najważniejszych momentach. Pozwalają utrwalić ulotne emocje, które odczuwamy podczas niezwykłych podróży, ważnych wydarzeń, czy spotkań z bliskimi. Wydawać by się mogło, że pozwalają zatrzymać czas, aby przyjrzeć się temu, co nas otacza. Każdy z nas postrzega ten świat inaczej, a fotografie dają możliwość, by pokazać go z naszej perspektywy. 

Nasz piękny świat

Mottem konkursu jest hasło "Our world is beautiful" (pol. Nasz piękny świat). Zachęca do pokazania postrzeganego przez nas piękna otaczającego nas świata, które dostrzec można zarówno w tych wyjątkowych chwilach, jak i w naszej codzienności. Ułatwia to możliwość zgłoszenia zdjęć aż w dziesięciu kategoriach, takich jak: „Podróż i Kultura”, „Krajobrazy”, „Natura”, „Zwierzęta”, „Ludzie”, „Sport”, „Hobby i wypoczynek”, „Gotowanie i jedzenie”, „Architektura i technologia” oraz „Aerofotografia”.

Uczynić świat lepszym

Czy świat nie byłby piękniejszy, gdyby ludzie potrafili sobie pomagać? CEWE Photo Award 2021 daje możliwość wsparcia dobroczynnych akcji charytatywnych. Każde zgłoszone zdjęcie to 10 Eurocentów przekazanych przez CEWE na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Zajmuje się ono pomocą dzieciom osieroconym i opuszczonym, które dzięki niej mają szansę na rozwój i lepsze warunki życia. Zatem zgłaszając swoje zdjęcie, wspierasz te działania. Współpraca CEWE i Stowarzyszenia trwa od 2013 roku i od tego czasu udało się przekazać potrzebującym dzieciom i rodzinom ponad 1 milion euro. Poprzednia edycja pozwoliła na przekazanie 44 815,20 euro. Do konkursu zgłoszono 448 152 fotografii, a wśród nich ponad 43 tysiące z Polski. Ponadto jednym z laureatów został Polak - Janusz Nadolski, zwycięzca kategorii "Codzienność".

Nagrody 

 Konkurs nie tylko jest akcją charytatywną. Niezwykle atrakcyjne nagrody bez wątpienia pomogą rozwinąć fotograficzne pasje. Pula nagród to robiąca wrażenie kwota 250 tysięcy euro, która zostanie rozdzielona pomiędzy tysiąc laureatów. Ponadto jury wyłoni zwycięzcę każdej kategorii, a spośród nich zostanie wybrany główny laureat. Otrzyma on, poza innymi nagrodami, trofeum CEWE Photo Award. Poza tym główne nagrody to:

 • za 1 miejsce:
  – podróż o wartości 15000 euro;
  – sprzęt fotograficzny o wartości 7500 euro;
  – fotoprodukty firmy CEWEo wartości 2500 euro;
 • za miejsca od 2 do10 miejsce:
  – sprzęt fotograficzny o wartości 5000 euro;
  – fotoprodukty firmy CEWE o wartości 2500 euro;
 • za miejsca od 11 do 30:
  – sprzęt fotograficzny o wartości 2500 euro;
  – fotoprodukty firmy CEWE o wartości 1000 euro;
 • za miejsca od 31 do 1000:
  – fotoprodukty firmy CEWE o wartości 100 euro.

Do kiedy?

Jest jeszcze dużo czasu, aby przesłać swoje fotografie na CEWE Photo Award 2021. Obecna IV edycja zakończy się dopiero w przyszłym roku. Prace można więc zgłaszać do końca maja 2021 roku.

 

Więcej informacji o konkursie fotograficznym znajduje się na blogu CEWE Fotojoker.

 

Artykuł sponsorowany

 

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się