Wydarzenia fotograficzne

Podczas obecnie trwającej pandemii koronawirusa trudno jest wybrać się na tradycyjną wystawę fotograficzną czy warsztaty. Można jednak skupić się na zaplanowaniu sobie dalszych działań na później, czy wziąć udział w webinariach, aktywnościach online czy skupić się na ułożeniu swojego portfolio. 

 

TIFF Festival // Procesy

Do 20 kwietnia można zgłaszać swoje autorskie i oryginalne projekty fotograficzne do otwartego konkursu w ramach Wrocławskiego Festiwalu TIFF. Tegoroczne hasło “procesy” nie są są tematem obowiązkowym zdjęć, lecz mile widzianym. W ramach trwającego tydzień festiwalu w dniach 2-6.09.2020 we Wrocławiu odbędą się wystawy zwycięskich prac, warsztaty, oprowadzania i spotkania. Mamy nadzieję że do tego czasu sytuacja zdąży się ustabilizować!

http://tiff.wroc.pl/pl/

 

Warszawski Maraton Fotograficzny

Konkurs fotograficzny zbliżony koncepcją do gry terenowej, podczas której masz 12 godzin na wykonanie 12 fotografii z 12 różnych kategorii, które powinny się ze sobą łączyć. Można sprawdzić swoją szybkość, umiejętności techniczne, kompozycyjne czy zdolność do szybkiego i trafnego wyboru zdjęć. 

Powoli odwoływane są majowe i czerwcowe imprezy takie jak Noc Muzeów, czy Piknik Naukowy Polskiego Radia. Jest nadzieja, że być może uda się  przeprowadzić maraton fotograficzny, zewzględu na formułe konkursu zakładającą realizację zadań indywidualnych na świeżym powietrzu. . 

http://warszawskimaratonfotograficzny.org.pl/

 

Wirtualne zwiedzanie muzeum 

Jeżeli już nie możemy pojechać w dane miejsce to możemy je chociażby obejrzeć dzięki nowoczesnej technologii i zobaczyć swoje ulubione wystawy podczas spaceru online w 360 stopni. Taką możliwość proponuje na przykład MuFo, czyli Muzeum Fotografii w Krakowie.

Wirtualny Spacer po MuFo

Wirtualne Muzeum Fotografii

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie 

 

WEBINARIA

Czyli rodzaj spotkań online, podczas których omawiany jest jakiś temat, a wykorzystywana technologia webcast pozwala na interakcję pomiędzy prowadzącym a uczestnikami. Może być to wykład, warsztaty online czy oprowadzanie po jakimś miejscu (np: po pracowni fotograficznej) np: 5 kroków do zapierającej dech w piersiach ekspozycji 

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się