Wydarzenia fotograficzne sierpień/wrzesień

 

Nietypowe techniki fotograficzne - warsztaty

21 i 28 sierpnia o godzinie 18.00 Łukasz Gietka i Greg Ostrowski – założyciele Instytutu Fotograficznych Technik Szlachetnych, który skupia fotografów i artystów plastyków, poprowadzą w Warszawskim Fotoplastikonie warsztaty fotograficzne z mało znanej techniki fotograwitury, polegającej na przenoszeniu obrazu na płytę metalową i wytrawiania jej za pomocą emulsji światłoczułej w ten sposób, by miejsca najjaśniejsze stworzyły najpłytsze zagłębienia. 

Warsztaty darmowe. Należy dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsca. 

https://www.facebook.com/events/422077021712479

 

Warsztaty mokrego kolodionu

W ramach projektu „Zadomowieni w dziedzictwie – zabytkowe domy i wille Krosna” będzie można wziąć udział w bezpłatnym pokazie mokrego kolodionu, czyli XIX-wiecznej techniki fotograficznej oraz dowiedzieć się czegoś nowego o historii fotografii. Pokaz odbędzie się 1 września w biurze wystaw artystycznych ul. Portiusa 4 w Krośnie. 

http://www.bwakrosno.pl/aktualnosc-174-zadomowieni_w_dziedzictwie_zabytkowe.html

 

Będziński Festiwal Fotografii 

Pasjonaci fotografii lotniczej 8 września będą mieć okazję do zgłębiania swojej wiedzy na ten temat podczas drugiej edycji Będzińskiego Festiwalu Fotografii - "Lotnicza pasja". Wszystkie wydarzenia odbywać się będą od godziny 14.00 w Pałacu Mieroszewskich w Będzinie. Więcej informacji na stronie wydarzenia: 

https://www.facebook.com/events/445855639602055

 

Dni Fotografii Alternatywnej w Warszawie

Od 20 sierpnia w Warszawie będzie można wziąć udział w warsztatach z nietypowych technik fotograficznych: cyjanotypii, papieru solnego, gumoleju, Van Dyke Brown oraz tworzenia aparatu Pinhole. Twórcy najlepszych prac będą mieli okazję pokazać swoje dzieła na wystawie powarsztatowej!

https://www.facebook.com/events/355681792042388/

 

Wystawa - Patryk Bułhak “Zamknięte”

Wystawa debiutującego fotografa i podróżnika ukazująca życie codzienne i zwykłych ludzi w Iranie, poza utartym szlakiem turystycznym. Wystawa trwa od 1.08 do 15.09.2019, a 12.09 w czwartek o godzinie 18.30 będzie można spotkać się z autorem i dowiedzieć się więcej na temat skomplikowanych relacji społeczno-kulturowych Iranu. 

http://warsaw.leica-gallery.pl/wystawa-patryk-bulhak-zamkniete/

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Zaloguj się